Az orosz hadsereg több, mint 190.000 ukrán gyermeket deportált Oroszországba
Ezt nem más, mint maga az orosz állam ismerte el.
Az orosz külügyminisztérium közzétett egy interjút Maria Lvova-Belova gyermekjogokért felelős biztossal, aki közölte, hogy a háború kitörése óta 190.000 ukrán gyermek „érkezett Oroszországba”.
Eszerint a gyerekek Donbasz régióból származnak, közülük 1.200-an az újonnan, önhatalmúlag kikiáltott és a csak Moszkva által elismert Donyecki és Luhanszki Népköztársaság árvaházainak lakói voltak.
A beszélgetésből kiderül, hogy az utóbbi hónapokban folyamatosan érkeztek a gyerekek Oroszországba.
Az interjú során a biztos az elhelyezés nehézségeiről és a „menekültek” kezelésének kihívásairól beszélt.
Kitért arra is, hogy szerinte az orosz állam ugyan mindent megtesz, hogy megtalálja ezeknek a gyerekeknek a szüleit, ám úgy gondolja, hogy ez közel lehetetlen és
szerinte a legjobb megoldás, ha mindőjüket orosz családoknál helyezik el és orosz állampolgárságot kapnak.
💬 Russia's Presidential Commissioner for Children’s Rights Maria Lvova-Belova: More than 190,000 children had arrived in Russia from Donbass by early May, including about 1,200 coming from orphanages in the Donetsk and Lugansk People’s Republics.
🔗 https://t.co/785sa8QGsc pic.twitter.com/jG7lVg03hm
— MFA Russia 🇷🇺 (@mfa_russia) May 12, 2022
Ludmilla Denisova, az ukrán állampolgári jogok biztosa korábban is felhívta a figyelmet az oroszok által a háború alatt végzett erőszakos áttelepítésekre. Már március végén arról beszélt, hogy addig mintegy 400.000 ukrán állampolgárt, köztük családokat hurcoltak a donyecki régióban található táborokba.
Most a gyerekek kapcsán ismét brutális háborús bűncselekménnyel vádolja a Kremlt, mondván, hogy
mindeddig több, mint egymillió ukrán állampolgárt, köztük 190.000 kiskorút kényszerítettek rá, hogy akarata ellenére Oroszországba szállítsák.
“Amikor a gyerekeinket elviszik, lerombolják a nemzeti identitásukat, megfosztják országunkat a jövőtől” – mondta Denisova a nemzeti televízióban.
Bár Lvova-Belova az egész interjú során humanitárius cselekedetnek igyekszik beállítani a történteket, világosan látszik, hogy mindez az ukrán nép megtörésére irányuló terv része.
Az 1949-es genfi egyezmény, amelyek a konfliktusok során a humanitárius bánásmód nemzetközi jogi normáit határozzák meg, tiltják a civilek tömeges, erőszakos átszállítását konfliktus idején a megszálló hatalom területére, háborús bűnnek minősítve azt.
Érdemes elolvasniAz első hiteles videofelvétel a háborús bűnökről: hidegvérrel lőttek hátba orosz katonák fegyvertelen civileket
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
1,5 millió évvel ezelőtt két különböző emberi faj találkozott egymással
A fejlett idegen civilizációk akár fel is zabálhatják csillagukat annak energiájáért
Megnyílt a Shibuya, kivételes pán-ázsiai étterem, ahol a steak és a sushi is előtérbe kerül
123 embert találtak egy ősi és furcsa álló tömegsírban
Egy budapesti épület is bekerült Európa 6 legszebb látnivalója közé
Putyin szerint mindent be fognak vetni Ukrajna ellen, ha atomfegyverre tesznek szert